Fizioterapija je del celotne rehabilitacije in jo predpiše osebni zdravnik ali specialist fiziater. S pomočjo fizioterapije želimo pri oskrbovancih doseči čim bolj samostojno in s tem kvalitetno preživljanje starosti. Velik poudarek dajemo individualni obravnavi oskrbovancev. Če želimo doseči cilj, to je čim bolj samostojno in kvalitetno življenje starejših, je potrebno prilagoditi program in metode fizioterapije vsakemu posamezniku glede na njegove zdravstvene težave. Tako skrbimo za krepitev zdravja, povrnitev gibalnih funkcijin dobro psihofizično počutje stanovalcev.
"Življenje doživljamo skozi svoje zaznave, obarvano pa je s tistimi barvami, za katere se sami odločimo." Greg Anderson

Katere fizioterapevtske metode in tehnike uporabljamo?
Gradimo na izkušnjah. Uporabljamo naslednje fizioterapevtske metode in tehnike:
Kinezioterapija: uporablja gibanje kot osnovno sredstvo v prizadevanju za izboljšanje porušenega zdravja. S postopnim, vztrajnim in sistematičnim delom,ki vključuje aktivno sodelovanje starostnika, skušamo povrniti gibljivost sklepov in mišično moč.
Elektroterapija: protibolečinska terapija z električnimi tokovi, ki jo uporabljamo predvsem za lajšanje akutne in kronične bolečine. Zmanjša bolečine, poveča prekrvavitev in sprošča mišice.
Mehanoterapija: protibolečinska metoda z aparaturnimi metodami (ultrazvok, sonofereza), ki temelji na mehaničnem in termičnem učinku nacelice. Primerna je za vsa bolezenska stanja.
Termoterapija: protibolečinska metoda, kjer uporabljamo toplotno energijo v terapevtske namene. Največkrat toploto dovajamo s toplimi oblogami.
Krioterapija: metoda fizikalne terapije, ki v terapevtske namene uporablja hlajenje posameznih delov telesa (terapija z ledom).
Magnetoterapija: zdravilna regeneracijska terapija pri različnih poškodbah in stanjih (n.pr. osteporoza), kjer se zdravljenje izvaja s pomočjo magnetnega polja. Izboljša se regenerativna sposobnost tkiva (celice v telesu se dodatno oskrbijo s kisikom), pospeši se celjenje zlomov, zmanjšuje se vnetni procesi, ipd.
Manualna terapija: z uporabo rok in s specifičnim strokovnim pristopom poskušamo zmanjšati bolečino in mišično napetost, povečati gibljivost sklepov, mišično moč in s tem vzpostaviti optimalno delovanje gibalnega sistema.
Respiratorna fizioterapija: uporablja se pri obolenjih dihalnega sistema znamenom izboljšanja pljučne funkcije, krepitve dihalnih mišic,zmanjšanja oteženega dihanja in s tem povečanje funkcionalne sposobnosti starostnika. Sestavljajo jo dihalne vaje, terapevtskelege, postopki za izboljšanje čiščenja dihalnih poti.
Specialne metode fizioterapije: gre za specialno področje fizioterapije, kamor sodi n.pr. Bobath koncept (ukvarja se s posledicami poškodbživčnega sistema, ki je odgovoren za naše gibanje in odzivanje na zunanje ali notranje dražljaje), ali PNF, ki temelji na izhodišču,da ima vsak človek neizkoriščene psihofizične sposobnosti ali kapacitete in celostnem pristopu pri obravnavi človeka (uporabljamo pri stanovalcih, ki so preživeli možgansko kap).
Aplikacija in učenje uporabe ortopedskih pripomočkov: vključuje predstavitev in učenje za zagotovitev pravilne invarne uporabe ortopedskih pripomočkov
Edukacija oskrbovancev in svojcev
"V človekovem življenju sta dva čudovita dneva - dan, ko se je rodil. In dan, ko je odkril razlog za to." William Barclay
