Delovna terapija deluje pozitivno na vseh področjih človekovega življenja; skrbi zase (ohranjati in izboljšati samostojnost na področju dnevnih aktivnosti), produktivnosti (v ta namen smo organizirali gospodinjske skupnosti) in aktivnega preživljanja časa (aktivno vključevanje v domsko življenje, prireditve in dogodke).Delovno terapijo predpiše osebni zdravnik ali specialist fiziater.
"Besede iz srca sežejo do srca, besede z jezika pa le do ušes." Slovenski pregovor
Delovni terapevt v procesu delovne terapije skupaj s starostnikom glede na zastavljene cilje načrtuje, usmerja in mu omogoča izvajanje smiselnih in namenskih aktivnosti, kar vpliva pozitivno na zdravje in dobro počutje starostnika. Z adaptacijo in prilagajanjem aktivnosti posamezniku in njegovim sposobnostim, mu pomaga doseči najvišji možni nivo samostojnosti, ohranja in izboljšuje funkcionalne sposobnosti, osamosvoji starostnika v osnovnih in širših dnevnih aktivnostih. Cilj delovno-terapevtske obravnave je omogočiti zadovoljno, varnejše in samostojnejše delovanje starostnika v vsakdanjem življenju.

Kaj obsega delovna terapija?
oceno izvedbe aktivnosti starostnika kot so sposobnost skrbi zase,produktivnosti, prostega časa in vpliva okolja na izvajanje aktivnosti
trening dnevnih aktivnosti (tuširanje, oblačenje, hranjenje, funkcionalna mobilnost kot je uporaba dvigala in podobno)
funkcionalno delovno terapijo (izvajanje aktivnosti za moč, vzdržljivost,gibljivost rok; fina motorika, aktivnosti za povečanje funkcij okončin, trening ravnotežja, hoje in podobno)
trening posedanja na postelji, učenje vstajanja in transfer (premik) posedanja na voziček ali stol
izbiro,svetovanje, izdelavo in aplikacijo tehnično-ortopedskega pripomočka
trening za izboljšanje senzornih in procesnih spretnosti
kognitivno-perceptivni trening
gibalne aktivnosti